El emeği göz nuru bileklik; hem de çevreci!:)

Geçenlerde nette gezinirken takip ettiğim bir site olan instructables‘ta hoş bir şeye(Make a RECYCLED PAPER BEAD Bracelet!) rastladım ve bende deneyeyim dedim. Daha önceden de artık kullanılmayan bilgisayar disketlerinden ve cdlerinden kalemlik ve dosyalık yapmıştım. Ev yapımı bunlar… Artık onlarında bir işlevi var:) adlı yazımı okuyabilirsiniz…

Peki ben ne yaptım derseniz… Yukarda belirttiğim yazıda olduğu gibi bende artık kullanmadığım dergilerden faydalandım ve arkadaşım Sinan‘a ufak bir hediye yaptım:) Benim ki biraz yavan oldu ama siz araya örnekte olduğu gibi bir şeyler de serpiştirerek farklı bir şey elde edebilirsiniz….

İlk önce dergi kağıtlarını 1.5 cm kadar bir genişikten başlayarak en sonunda 0.5 cm olana kadar kestim.

İlk önce dergi kağıtlarını 1.5 cm kadar bir genişikten başlayarak en sonunda 0.5 cm olana kadar kestim. Tabi bu genişlikler tamamen size kalmış... Sonra geniş tarafından başlayarak kürdanın üzerine iki üç tur sardım ve sonra geir kalan ksmına yapıştırıcı sürerek kağıdın tamamını sararak kağıttan boncukları elde ettim.

sdsd

Yukardakine benzer bir hale geliyor sonunda ve 2-3 dakika kuruduktan sonra çıkartıyorsunuz kürdanı kağıt boncuğun içinden.

Ben tel

Ben ince tel kullandım boncukları dizmek için. Ve yani klips gibi bir şey olmadığı için telin ucunu bükerekten yaptım takıp çıkarma aparatını. Şimdilik iş görüyor:) ama işi büyütürsem artık başka bir şeylerde kullanabilirim:)

Ve işte

Ve işte bilekliğin ilk denemesini ben yaptım:)

Siparişler için çekinmeden arayın:) Fiyatta anlaşırız mutlaka… Toplu alımlarda KDV alınmaz:)

Güncelleme: Evet şimdide iki yeni örnek daha:)

Yazıyı yazdıktan sonra yaptığım ilk bileklik:)

Yazıyı yazdıktan sonra yaptığım ilk bileklik:)

bu da ikincisi:)

Bu da ikincisi:)

Tags: , , , ,

Leave a Reply