Plastik şişelerinden kitaplık yapmaya çalışan deli!:)

Yoksa sizde tanıyor musunuz bu vatandaşı? Tanımıyorsanız hiç kendinizi yormayın zaten; gereksizin tekidir 🙂 Neyse kendimi fazlaca yerin dibine geçirmeden asıl konumuza döneyim isterseniz…

Kitap okumayı seven birisi olarak(son iki yılda giderek artarak devam ediyor) kitaplarımı düzgünce yerleştirebileceğim bir kitaplığım yok maalesef. Öyle sağda solda emanet olarak duruyorlar şu an için. Hatta bazılarını da arkadaşlarıma ödünç verdim okumaları için ama asıl gerçek nedeni de bu değil tabikide. Belli bir süre kitaplardan kurtularak yer sıkıntısını en az indirmiş durumdayım 🙂 Sakın ha söylemeyin bunları kimseye yanarım.

İşte ilk posta şişeler...

İşte ilk posta şişeler...

Bu sebeptendir ki bende yeni bir kitaplık yapmaya karar verdim. Yenisini para verip almaya kalksam bir sürü para şimdi ve yani ekonomik kriz var nasıl en ucuza getiririm dedim bu ihtiyacı ve malzemesini parasız tedarik edebileceğim bir şey aramaya koyuldum ve plastik su şişeleri imdadıma yetiştiler.

İşin gırgır tarafını bir kenara bırakırsak bazı konulara dikkat çekmek için yapılmayan bir şeyi yapmak gerekiyor bazen ve bence işte bu sebeple bu yola baş koydum. Evet kendime plastik su şişilerinden bir kitaplık yapacağım fakat bunun sebebi ne para ne de başka bir şey sadece ve sadece kendimi çevreye daha duyarlı bir birey olarak yetiştirmek ve etrafımda olan insanlara da az biraz yeni ve işe yarar bir şeyler aşılamak. Bilmiyorum ne kadarı doğru yaptıklarımın ama ben şu anda mutluyum ve mutlu kalmak gibiside yok:) Ve esin kaynağım ise işte burada: “Plastik şişelerden yüzen ada!” Hayatımız çok büyük yararı olan plastik aynı zamanda çokta zararlı bir madde olarak karşımıza çıkıyor. Biz bilinçsizce tüketiyoruz ve geri dönüşüme yeteri kadar sokmuyoruz bu maddeyi ve başımıza çok büyük bir bela olmuş durumda.

Şişeleri bu şekilde dizerek ilerlemeyi düşünüyorum...

Şişeleri bu şekilde dizerek ilerlemeyi düşünüyorum...

Bir sonuca ulaşmak için gerçektende çok sayıda şişeye ihtiyacım var ve sağolsun sınıf arkadaşlarım büyük katkı sağlıyorlar bana ve onlarca su şişesini toplamama yardımcı oldular. Fakat daha çok yolum var aklımdaki gibi bir kitaplık yapmak için. Sanırım 1 ay kadar daha topladıktan sonra inşasına başlayacağım ama belli de olmaz 🙂 Şu an için her şey teoride ve kağıt üstünde olduğu için şişeleri nasıl ve ne şekilde birbirlerine tutturup bir bütün oluşturacağım buna net olarak cevap veremiyorum ancak zamanı geldiğinde pratikte sanırım her şeyi net olarak çözüme kavuşturup istediğim sonuca ulaşacağım.

Şu an elimde olan tüm şişeler burada...

Şu an elimde olan tüm şişeler burada...

İşin diğer bir zor kısmı ise her marka şişenin aynı ebatlarda olmaması. Bu nedenle ana gövdeyi sadece bir markadan yapmak istiyorum ve yapmam gerekiyor açıkçası bu marka da “Damla Su” çünkü okuldaki kantinde bu su tüketiliyor 🙂 Dönem sonuna kadar değiştirmezse kantinci amca süper olacakta bakalım kısmet… Diğer marka şişeleri ise raf kısımlarında kullanmayı düşünüyorum bakalım umarım düzgün bir şekilde sıkıntı vermeden işime yarayacaklar.

Eğer bu ilginizi çektiyse daha önceden yaptığım diğer şeylerden de hoşlanabilirsiniz sanırım:

Tags: , , , , , , ,

One Response to “Plastik şişelerinden kitaplık yapmaya çalışan deli!:)”

  1. online dedi ki:

    neden olmasin:)

Leave a Reply